O Firmie

Firma Sewaco Limited rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku. W ciągu trzydziestu lat obecności na rynku stała się jedną z wiodących marek związanych z gospodarką wodno-ściekową. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz budowie instalacji służących do oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych.

Sewaco Ltd projektuje i wytwarza szeroką gamę zraszaczy obrotowych HYCOVER, stosowanych w biologicznych oczyszczalniach ścieków, o wydajności od 5 do 980 litrów na sekundę.

Cylindryczne i sześcienne obudowy złóż biologicznych zraszanych stanowią znakomite rozwiązanie w konstrukcji złóż, w których stosowane są wypełnienia z tworzyw sztucznych. Nasza firma wytwarza również drewniane ruszty wsporcze dla wypełnień złoż biologicznych.

Firma Sewaco poszerzyła swoją działalność o produkcję studzienek wodomierzowych w roku 1989. Od kwietnia 1999 roku firma Sewaco przejęła pełną wyłączność na produkcję i sprzedaż studzienek.

Od rozpoczęcia produkcji sprzedano i zainstalowano ponad pół miliona studzienek wodomierzowych różnego typu. Żadna sztuka nie wymagała naprawy bądź wymiany. Gwarantujemy 25 lat żywotności stosowanego przez nas łącznika.

Firma Sewaco gościła dwukrotnie na tagrach WOD-KAN w Bydgoszczy. W 2010 r., spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszymi produktami za strony odwiedzających. To zmotywowało nas do dopracowania naszego produktu, aby spełniał stawiane wymogi na rynku polskim, a następnie w roku 2011 ponownie wzięliśmy udział w targach WOD-KAN oraz podjęli decyzję o dystrybucji naszych studni wodomierzowych na rynku polskim. 


W tymże roku zainteresowanie naszym produktem było znacznie większe. Łatwość, szybkość instalacji oraz obsługi była dostrzegana jako jeden z największych atutów produktu.